Holnap is jöhetünk?  – avagy így telt a IX. Nemzetközi Hethland Balatoni Feeder Kupa kihelyezett tanítási napja – 2. rész

Az idei Nemzetközi Hethland Balatoni Feeder Kupa is jobbára a felnőtt horgászok bajnoksága, azonban az ifjú halvadász generáció oktatását is legalább annyira fontosnak tartjuk, mi, szervezők. Úgy hisszük, hogy a pecát nem lehet elég kicsi korban kezdeni, de nem csak gyakorlati tudásra van ehhez szükség, hanem némi elméletre is, amelya Balaton élővilágát, a horgászat alapjainak, szabályainak megismertetését is jelenti.

Így hát a korábbi évekhez hasonlóan idén is kifejezetten gyermekeknek szóló, interaktív programokkal vártuk a Fekete István Általános Iskola diákjait. A hétvégén megrendezendő IX. Nemzetközi Hethland Feeder Kupa kapcsán minden program a halakhoz, a horgászathoz és a vízi élővilághoz kapcsolódott, de sok más hasznos ismerettel felvértezve térhettek vissza az iskolába a gyerekek.

Ha azt mondjuk, Matula bácsi, nincs az az iskoláskorú vagy kicsit régebb óta fiatal, aki fel ne kapná a fejét és tudná azonnal, hogy a Tüskevár című regény egyik főszereplőjéről beszélünk. Ma is él és virul, sőt, oktat a horgász és halgazdálkodó körökben is jól ismert Bodó Iván. A rendezvényünk állomásai közül az egyik legnépszerűbb és az egyik leginkább várt előadás illetve foglalkozás az övé.

Évről évre visszajár tehát hozzánk, hogy interaktív és játékosan tanító módszerekkel vezesse be a gyerekeket a halak és vizeink élővilágába. A kicsik pedig tátott szájjal hallgatják és isszák a szavait, melyeket látványosan szemléltet is, megfűszerezve mindezt kellemes humorával, jó kedélyével, egy pillanat alatt megtalálva a közös hangot a gyerkőcökkel.

Elmondása szerint a Hethland Zamárdi Üdülő minden alkalommal visszarepíti őt a gyermekkorába, amikor is felidézi a csodás, nagypapájához fűződő emlékeit, hiszen annak idején rengeteg időt töltött Zamárdiban és kifejezetten az akkori Vasutas Szakszervezeti Üdülőként működő épületegyüttesben. A levegővel együtt szívta be magába a Balaton, a vízi élővilág, a halak iránti olthatatlan szeretetet.  És ahogyan az említett regény főhőse, ő is szenvedélyesen tanítja a felnövekvő horgász generációt, bővíti ismereteiket.

Gubányi Katát szintén nem kell bemutatnunk egyetlen Zamárdiban vagy a környékén élő kicsinek vagy nagynak, mert aki akár csak egy városi rendezvényen, a Zamárdi Tájház eseményein illetve családi napon járt már, egészen biztosan találkozott vele, és gyermeke, unokája pedig részt vehetett valamely általa vezetett kézműves foglalkozáson.

A kézműves feladatok összeállításánál Kata ismét gondolt a korosztályok eltérő készség illetve képesség szintjére, így érthető, hogy a negyedikesek kicsit nehezebb összeállítású papírból készült figurát készítettek, mint elsős kis társaik. De kortól függetlenül ügyesen és lelkesen színeztek, vágtak, ragasztottak a csemeték, csak úgy égett a kis kezük alatt a munka. olykor a tanító nénik is besegítettek egy-egy mozzanatnál, de ez csak természetes, a végeredmény és a sikerélmény az első és a legfontosabb.

Csupa-csupa esztétikus és mutatós, de egyben jópofa játék került ki a gyerekek keze alól, amit aztán hazavihettek és megmutathatták otthon. Az alábbi képek is arról tanúskodnak, hogy mennyi ügyeskezű kisiskolás él illetve tanul Zamárdi városában, és hogy érdemes az ilyen jellegű eseményeket is életben tartani, igazi örömforrást jelent az alkotó tevékenység kicsinek és nagynak egyaránt.

És ha már horgász gyakorlattal kezdtük a beszámolót, azzal is fejezzük be. Egyik visszatérő horgász versenyzőnk neve sokak számára ismerős lehet, aki szintén rendszeres résztvevője a Nemzetközi Hethland Balatoni Feeder Kupának, annak egészen biztosan. Laki Jánosról van szó, aki az idén ismét vállalta, hogy Varga Gyuri bácsihoz hasonlóan ő is gyakorlati foglalkozással örvendezteti meg a kis nagyérdeműt. A Hethland Üdülő hátsó teraszán egy asztalon különféle etetőanyagok sorakoztak, mindenféle színben és csomagolásban.

Így nem nehéz kitalálni, hogy a téma eköré épült, a róluk szóló kis elméleti tudás mellett az etetőanyag összeállítása, összegyúrása, annak rendje-módja volt a „tanítási óra” anyaga. A gyerekek tátott szájjal figyeltek és a végén örömmel szimatoltak bele az ajándékba kapott kis tégelyekbe, melyekben természetesen pár szemcse etetőanyag lapult.

Ezúton is nagyon köszönjük a minden gyermeket megmozgató játékokat, a lebilincselő programokat, melyekért a kicsiket kísérő tanító nénik is nagyon hálásak voltak.

Megosztás:

Előző posztjaink:

Lépjen kapcsolatba velünk!

For Blogs